Porzeczkowa pianka z gruszkami

Porzeczkowa pianka z gruszkami
ilość porcji

Rosiołowa oszalałaś, nie stać Cię na lepszy deser? Dlaczego pokazujesz jak zrobić galaretkę z paczki? Rosiołowa! A stać, ale dziś miałam ochotę na porzeczkową piankę z gruszkową galaretką i ją zrobiłam, a jak zrobiłam to i się z Wami podzieliłam. Tak sobie myślę, że niby oczywista oczywistość, ale może nie każdy wie jak zrobić piankę? Tak czy tak polecam Wam to połączenie!                           

Porzeczkowa pianka z gruszkami - składniki

potrzebne będą

  • 1 gruszka
  • 1 opakowanie galaretki gruszkowej
  • 1 opakowanie galaretki z czarnej porzeczki
  • 500 ml śmietanki kremówki

sposób przygotowania

Galaretkę gruszkową rozrabiamy z wodą według instrukcji na opakowaniu, galaretkę porzeczkową rozrabiamy natomiast tylko w 270 ml gorącej wody.

Gruszkę myjemy, obieramy ze skórki i wycinamy z niej gniazda nasienne. Kroimy w niewielką kostkę. Rozkładamy do 5 szklaneczek, zalewamy lekko przestudzoną galaretką gruszkową. Wstawiamy do lodówki by stężała.

Śmietankę kremówkę ubijamy przy pomocy miksera, gdy jest już puszysta dodajemy do nie przestudzoną galaretkę porzeczkową. Chwilkę miksujemy razem i gotową masę przelewamy do szklanek, ze stężałą galaretką gruszkową. Wstawiamy do lodówki i po godzinie delektujemy się niebiańskim smakiem, najłatwiejszego deseru pod słońcem.

Porzeczkowa pianka z gruszkami
Porzeczkowa pianka z gruszkami
rosiolove
Opublikowane w Nie tylko na chandre (desery), Przepiśnik i otagowane: , , , , , , , , .