Szampańska galaretka w doborowym towarzystwie

Szampańska galaretka w doborowym towarzystwie
Ilość: 5 porcji

Na imprezowym bufecie nie może zabraknąć również deseru, utrzymajmy go jednak w sylwestrowym klimacie. A jak sylwester to musi być szampan, tym razem w postaci kostek z szampańskiej galaretki połączonych z egzotyczna sałatką owocową. Mała rzecz, a cieszy i oko i podniebienie.                                       

Szampańska galaretka w doborowym towarzystwie - składniki

potrzebne będą

  • 500 ml wina musującego
  • 2 łyżeczki agaru
  • 1 smoczy owoc
  • 2  kiwi
  • 1 mango
  • 2 marakuje
  • 2-3 łyżki jogurtu

* doskonale sprawdzą się tu również ananas, melon, granat, kaki, liczi

sposób przygotowania

Wino musujące wlewamy do garnka i zagotowujemy, gotujemy przez 3 minuty. W ten sposób pozbywamy się alkoholu, smak jednak zostanie niezmieniony. Do gorącego roztworu dodajemy agar i energicznie mieszamy. Pozostawiamy do zagotowania, następnie wyłączamy palnik i przelewamy galaretkę do płaskiego naczynia. Odstawiamy do wystygnięcia.*

Owoce obieramy ze skórek i kroimy w taki sposób jaki najbardziej lubimy. Ściągniętą szampańską galaretkę nacinamy nożem, w kształt kostek, a następnie delikatnie wyjmujemy je z pudełka.

Teraz tworzymy misterną konstrukcję lub po prostu wrzucamy wszystko do jednej miski i mieszamy. Dodajemy odrobinę jogurtu, w przypadku dużej miski polecam ustawić jogurt obok niej by każdy mógł wziąć go sobie ile chce. Nie rezygnujcie również z  marakui jej pestki tworzą coś w rodzaju delikatnego sosiku.

*Agar ma to do siebie, że ściąga się w temperaturze pokojowej, jeśli jednak macie mało czas polecam włożyć galaretkę do lodówki.

Szampańska galaretka w doborowym towarzystwie
Szampańska galaretka w doborowym towarzystwie
rosiolove
Opublikowane w Na mniejszy apetyt, Nie tylko na chandre (desery), Przepiśnik i otagowane: , , , , , , , , , , , .